Menu
Menu Szukaj

Kalendarz zawodów enduro 2019

Trochę w tym roku musieliśmy się naczekać na potwierdzenie wszystkich dat, więc żeby dodatkowo nie przedłużać, oto on: polski kalendarz zawodów enduro 2019!


DataSeriaMiejsceUwagi
Maj18.05.2019joyride-logo-100 Kluszkowce (mapa) JoyRide Festiwal Kluszkowce
Czerwiec15-16.06.2019Bielsko-Biała (mapa)Zawody dwudniowe na orientację
22-23.06.2019Enduro MTB SeriesRabka-Zdrój (mapa) Zawody dwudniowe
Lipiec13.07.2019Enduro MTB SeriesPrzesieka (mapa)
27.07.2019Heat GamesMiędzybrodzie Żywieckie (mapa)Zawody w ramach Heat Games
Sierpień31.08.2019Enduro MTB SeriesSrebrna Góra (mapa)
Wrzesień27-28.09.2019endurotrails-logo-100Bielsko-Biała (mapa)
28.09.2019Bielsko-Biała (mapa)ZAWODY ODWOŁANE

Uwagi redaktora ;)

  • Sezon ponownie rozpoczną zawody zorganizowane w ramach Festiwalu JoyRide w Kluszkowcach. Tamtejsze imprezy są na zmianę świetne i beznadziejne – ja zawsze trafiam na te drugie. W tym roku rezygnuję ze startu, więc możesz śmiało się zapisywać – na pewno będzie zajebiście.
  • Ekipa Enduro Trails z roku na rok coraz bardziej skupia się na budowaniu tras, niż na organizacji zawodów (i chwała im za to! Tajemnicą poliszynela jest ich kolejną realizacja w Szczyrku). W tym roku jedyna edycja odbędzie się pod koniec sezonu w Bielsku, ale prawdopodobnie na całkiem nowych OS-ach. W jakiej formule? Na razie nie wiadomo.
  • Również z Enduro MTB Series odpadła jedna edycja, choć z trzema imprezami, wciąż pozostaje największą serią. Tutaj też szykują się nowości, między innymi zupełnie nowy format Time Hunt, który wniesie sporo świeżości do dość wyeksploatowanej formuły on-sight, jak i dobrze znanej Przesieki.
  • W końcu też odbędą się pierwsze zawody dwudniowe! Czerwcowa edycja Enduro MTB Series w Rabce-Zdroju, przygotowana wspólnie z Eskimoo Racing Teamem, zapewni nam długi weekend ścigania, niczym na Enduro World Series (zwłaszcza, że to najdłuższe dwa dni w roku).
  • Pod tym względem w czerwcu będziemy mieli klęskę urodzaju, bo tydzień wcześniej odbędą się również dwudniowe zawody Kocioł Bimbru. Lokalizacja nie jest jeszcze znana, wiem tylko, że formuła ścigania to znów będzie coś całkiem nowego, raczej luźno powiązanego z klasyczną definicją enduro.
  • Ostatnie zawody sezonu to druga edycja bielskiego Pucharu Bimbru. W 2018 niemal jednogłośnie został on okrzyknięty najlepszymi zawodami roku, więc mimo nietypowej formuły (jazda na orientację) i późnego terminu, tym razem pewnie przyciągnie dużo więcej zawodników. Ciekawe, czy uda się zachować offowo-kameralną atmosferę…? Niestety, tegoroczny Puchar Bimbru został odwołany…
  • Niepowtarzalnej atmosfery możemy też oczekiwać po Enduro MTB Series w Srebrnej Górze, zwłaszcza że OS-y poznamy kilka tygodni wcześniej. W tym roku NIE będą to Mistrzostwa Polski. Wygląda na to, że w 2019 żaden z organizatorów nie zdecydował się na współpracę z PZKol (szok i niedowierzanie).
  • Nie wiadomo też, czy odbędzie się Garmin Enduro Race – impreza, która w 2018 została w ostatniej chwili odwołana. Podobno Nadleśnictwo w Brennej okazało się nie do przejścia, ale wciąż jest nadzieja na zawody w innej lokalizacji.
  • Wiadomo za to, że zawody enduro odbędą się w ramach „Heat Games – igrzysk 4 żywiołów na Górze Żar”. Poza rowerami: wakeboarding, paralotnie i koncerty. Zapowiada się gruba impreza!
  • W sumie mamy więc 8 potwierdzonych edycji – tyle samo, co w zeszłym roku. Czy polskie enduro się zwija? Trudno powiedzieć, bo z drugiej strony liczba ambitnych zawodników – takich, którzy faktycznie się ścigają – stale rośnie. Ciągle jest to jednak zbyt mała grupa, żeby organizacja zawodów była opłacalnym biznesem. Dlatego jedynym organizatorem z „trendem wznoszącym” jest BIMBER – sezon 2019 pokaże, na ile zachwyty nad zeszłoroczną imprezą były efektem nowości, a na ile wyznacznikiem realnego zapotrzebowania na tego typu luźne ściganie. Ja nie mogę się doczekać!

Kalendarz zawodów enduro 2019 - Polska


Zobacz też:

 

Subscribe
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Endurofina
5 lat temu

Prąd będzie?

Kuba
Kuba
5 lat temu

Daty do poprawienia;-)

Ilia
Ilia
5 lat temu

Mocno ubolewam, że nie będzie zawodów w Mieroszowie.

Paweł
Paweł
5 lat temu
Reply to  Ilia

Nie tylko Ty

cannonbiker
cannonbiker
5 lat temu

Dzięki wielkie za listę.

Bartłomiej Karkonosze
Bartłomiej Karkonosze
5 lat temu

A gdzie Szklarska Poręba?

Mateusz
Mateusz
5 lat temu

Może wbiję na Przesiekę i Srebrną

Marcin
Marcin
5 lat temu

Interesująco zapowiada się Heat Games. Taka radykalniejsza „Wa-Ma” tylko ze w górach, a nie na wodzie…

Michał
Michał
5 lat temu

Pierwsze w życiu zawody enduro. Hardtail. Które wybrać by się nie zniechęcić? ;)

Michał
Michał
5 lat temu
Reply to  Michał Lalik

Dzięki :) a Bimber? Spodziewać się bardzo hardkoru? :)

WOJTEK
WOJTEK
5 lat temu
Reply to  Michał Lalik

Miałem taki sam plan jak kolega.
Pierwszy rower enduro. Hardtail. Doświadczenie średnio marne (jedna wyprawa do Świerardowa plus kilka razy enduro bielsko). Także budowanie formy i doświadczenia A na koniec zawody. A zawody Bimbra w samym założeniu to dobra zabawa widać tyle czy dam radę?

Guncar
Guncar
5 lat temu

Już wiem jakie dwie imprezy, które będę chciał pojechać i mam blisko. I korcą mnie dwudniowe (też nie za daleko) ale zależy od budżetu i siłowych możliwości bo ostatnio się opuściłem

Guncar
Guncar
5 lat temu

Właśnie. Wiadomo coś czy zmienia się podział wiekowy? Coś na jesieni słyszałem, że mają być zmiany

Odwiedź mój profil na
Instagram Top