O 1Enduro

1Enduro (One Enduro = Jedno Enduro) to najlepszy przewodnik po nowej szkole kolarstwa górskiego.

Co tu jest?

Znajdziesz tu wyłącznie najwyższej jakości autorskie publikacje: testy i poradniki sprzętowe, artykuły o najnowszych trendach i nowinkach, opisy najfajniejszych miejscówek czy wskazówki dotyczące techniki jazdy.

Jak zauważysz po krótkiej lekturze, definicja „enduro” jest dla mnie bardzo szeroka – jeśli zdarza Ci się jeździć na rowerze w górach lub innym trudnym terenie, doskonale się w nią wpisujesz.

Artykuły są mocno subiektywne i reprezentują zdanie autora. Staram się jednak do poruszanych tematów podchodzić kompleksowo, łączyć informacje z wielu źródeł i filtrować je przez swoje doświadczenie.


Kto za tym stoi?

Jednoosobową redakcję bloga stanowi Michał Lalik.

Coś o sobie…? Najbardziej spodobało mi się, kiedy zostałem nazwany „Rowerowym Clarksonem”.

Michał Lalik Wooyek

Fot. Malwina Lalik (jest autorką większości zdjęć, na których mnie widać).

Kross 2017 testy

Fot. Piotr Staroń / Staronphoto (na stałą pomoc Piotra niestety jeszcze mnie nie stać!).

Mam 170 cm wzrostu (istotne dla wnikliwych czytelników testów), 64 kg wagi (nieistotne, odkąd jestem żonaty) i 30 lat na karku. Z czego połowę spędziłem jeżdżąc na rowerach MTB, przechodząc przez różne fazy od XC po DH.

Mimo wielu lat w siodle, stale spotykam wycinaków, którzy kończą zawody na lepszych pozycjach, wyżej skaczą, mają lepszy sprzęt, ciuchy i kompetencje społeczne. Jestem średnim riderem. Nie jestem w niczym najlepszy (chyba że w blogowaniu!), nie jestem w niczym najgorszy (chyba że w wheelie…). Staram się jednak mieć otwarty umysł i próbować w MTB tak wielu nowych rzeczy, jak to możliwe.

Mam nadzieję, że dzięki temu opisowi łatwiej będzie Ci odnieść się do publikowanych przeze mnie opinii. Najlepiej jednak byłoby zamienić kilka słów na szlaku i wspólnie pojeździć – jeśli kiedyś mnie spotkasz, nie bój się zagadać (ja mam z tym problem!) :)

Możesz też napisać mi maila, bardzo się ucieszę: michal@1enduro.pl.


Dlaczego „1Enduro”?

Pierwotny cel 1Enduro to rozwijanie i integracja polskiej sceny enduro. Dostarczam niezależnych (choć subiektywnych!) informacji ze wszystkich frontów, tzn. dotyczących wszystkich serii zawodów, zlotów czy innych imprez. Kiedyś różnie z tym bywało! Stąd właśnie nazwa „Jedno enduro”.

Blog został nagrodzony w głosowaniu czytelników statuetką Enduro Award 2015 jako podmiot, który najbardziej przyczynił się do promocji i rozwoju enduro w Polsce. Również w roku 2016 znalazł się w finałowej trójce.

1Enduro jest też trzecim najchętniej czytanym blogiem kolarskim, według ankiety #mtbxcpl.

Enduro Awards 2015

Fot. Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

podhalanski-zlot-enduro-awards


Gdzie jeszcze śledzić 1Enduro?

Nie samym blogiem człowiek żyje!

Zapraszam! :)

 

Top