Menu
Menu Szukaj

O 1Enduro

1Enduro (One Enduro = Jedno Enduro) to najlepszy przewodnik po nowej szkole kolarstwa górskiego.

Co tu jest?

Znajdziesz tu wyłącznie najwyższej jakości autorskie publikacje: testy i poradniki sprzętowe, artykuły o najnowszych trendach i nowinkach, opisy najfajniejszych miejscówek czy wskazówki dotyczące techniki jazdy. Jeśli właśnie odkryłeś to miejsce, zacznij od przewodnika Pierwszy raz?.

Jak zauważysz po krótkiej lekturze, definicja „enduro” jest dla mnie bardzo szeroka – jeśli zdarza Ci się jeździć na (jakimkolwiek) rowerze po górach lub w innym trudnym terenie, doskonale się w nią wpisujesz.

Uprzedzam, że artykuły są mocno subiektywne i reprezentują zdanie autora. Staram się jednak do poruszanych tematów podchodzić kompleksowo, łączyć informacje z wielu źródeł i filtrować je przez swoje doświadczenie.


Kto za tym stoi?

Jednoosobową redakcję bloga stanowi Michał Lalik.

Coś o sobie…? Najbardziej spodobało mi się, kiedy zostałem nazwany „Rowerowym Clarksonem”.

Michał Lalik Wooyek
Fot. Malwina Lalik (jest autorką większości zdjęć, na których mnie widać).
Kross 2017 testy
Fot. Piotr Staroń / Staronphoto (na stałą pomoc Piotra niestety jeszcze mnie nie stać!).

Mam 170 cm wzrostu (istotne dla wnikliwych czytelników testów), 67 kg wagi (nieistotne, odkąd jestem żonaty) i 37 lat na karku. Z czego ponad połowę spędziłem jeżdżąc na rowerach MTB, przechodząc przez różne fazy od XC po DH.

Pomimo wielu lat w siodle, stale spotykam wycinaków, którzy kończą zawody na lepszych pozycjach, wyżej skaczą, mają lepszy sprzęt, lepsze ciuchy i lepsze kompetencje społeczne. Jestem średnim riderem. Nie jestem w niczym najlepszy (chyba że w blogowaniu!), nie jestem w niczym najgorszy (chyba że w wheelie…). Staram się jednak mieć otwarty umysł i próbować w MTB tak wielu nowych rzeczy, jak to możliwe. I dzielić się z Tobą swoimi wrażeniami!

Mam nadzieję, że dzięki temu opisowi łatwiej będzie Ci odnieść się do publikowanych przeze mnie opinii. Najlepiej jednak byłoby zamienić kilka słów na szlaku i wspólnie pojeździć – jeśli kiedyś mnie spotkasz, nie bój się zagadać (ja mam z tym problem!) :)

Możesz też napisać mi maila, bardzo się ucieszę!


Dlaczego „1Enduro”?

Pierwotny cel 1Enduro to rozwijanie i integracja polskiej sceny enduro. Dostarczam niezależnych (choć subiektywnych!) informacji ze wszystkich frontów, tzn. dotyczących wszystkich serii zawodów, zlotów i innych imprez. Kiedyś różnie z tym bywało! Stąd właśnie nazwa „Jedno enduro”.

Blog został nagrodzony w głosowaniu czytelników statuetką Enduro Award 2015 oraz Enduro Award 2017 jako podmiot, który najbardziej przyczynił się do promocji i rozwoju enduro w Polsce. Również w latach 2016 i 2018 znalazł się w finałowej trójce.

1Enduro był najchętniej czytanym polskim blogiem kolarskim w 2020 i 2021 według ankiety #mtbxcpl oraz największym specjalistycznym blogiem MTB w rankingu XOUTED i moim własnym ;)

Enduro Awards 2015
Enduro Award 2015 / Fot. Stowarzyszenie Rowerowe Podhale
Enduro Award 2017
Enduro Award 2017 Fot. Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Gdzie jeszcze śledzić 1Enduro?

Nie samym blogiem człowiek żyje!

  • Facebook – powiadomienia o nowych wpisach oraz regularna porcja ręcznie wybranych enduro-nowinek i inne luźne tematy, zbyt wąskie i ulotne na bloga.
  • Instagrambackstage bloga, najlepsze zdjęcia i zajawki nowych publikacji.
  • YouTube – tu na razie jest bardzo kameralnie ;)
  • Newsletter – comiesięczne podsumowanie nowych wpisów, żebyś niczego nie przegapił.

Zapraszam! :)

Odwiedź mój profil na
Instagram Top