Menu
Menu Szukaj

Kalendarz zawodów enduro 2020

Kalendarz zawodów enduro 2020 nabiera ostatecznych kształtów, więc najwyższy czas uporządkować wszystkie daty w jednym miejscu. Planujcie urlopy!


 DataSeriaMiejsce
Maj02-03.05.2020Bielsko-Biała (mapa)
Czerwiec06-07.06.2020Enduro MTB Series?
12-13.06.2020endurotrails-logo-100Bielsko-Biała / Szczyrk (mapa)
26-28.06.2020endurotrails-logo-100Myślenice (mapa)
Lipiec18-19.07.2020Enduro MTB Series?
Sierpień21-23.08.2020joyride-logo-100 Kluszkowce (mapa)
Wrzesień05-06.09.2020Enduro MTB Series?
18-20.09.2020Heat GamesMiędzybrodzie Żywieckie (mapa)
19.09.2020Enduro MTB SeriesDukla (mapa)

Uwagi redaktora ;)

  • Sezon wyjątkowo nie rozpocznie się na JoyRide w Kluszkowcach, a dwa tygodnie wcześniej, w majówkę, kiedy to odbędzie się Kocioł Bimbru – dwudniowe zawody na orientację. Podczas jesiennej chandry przez Facebooka przeszły gwałtowne gównoburze gorące dyskusje na temat spójności tej formuły z definicją enduro, ale moim zdaniem ta impreza w pełni zasługuje na miejsce w kalendarzu. Na razie nie wiadomo, czy będą to jedyne zawody tego organizatora, czy też może pod koniec sezonu powróci jednodniowy Puchar Bimbru.
  • Wspomniany JoyRide odbędzie się dwa tygodnie później. Jak zwykle, poza zawodami enduro, będzie można wystartować/pokibicować w innych dyscyplinach i wziąć udział w testach rowerów. Moje wspomnienia z JoyRide Enduro są delikatnie mówiąc mieszane, ale akurat na testy czekam z niecierpliwością (tak było w 2019).
  • W czerwcu, podobnie jak w maju, czekają nas dwie imprezy. Pierwszą z nich będzie Enduro MTB Series, ale zarówno termin, jak i lokalizacja, nie są jeszcze ostatecznie potwierdzone. Mimo to, polecam zakreślić tę datę w kalendarzu – wszystko wskazuje na to, że odwiedzimy miejscówkę, o którą często pytacie, a która zawodów nie gościła od ładnych kilku lat…
  • Drugie czerwcowe zawody to powrót Enduro Trails po rocznej przerwie. Plan jest ambitny i zakłada połączenie Bielska-Białej z nowymi trasami w Szczyrku. Szykuje się solidne ściganie, zwłaszcza że impreza będzie miała rangę EWS Qualifier (tzn. umożliwia zdobycie punktów potrzebnych do startu w prawdziwym Enduro World Series). Podany termin (12-13 czerwca) to piątek-sobota, więc wygląda na to, że organizator sięgnie po swoją formułę sobotniego ścigania z piątkowym prologiem.
  • Pierwszy weekend wakacji to Heat Games na Górze Żar – impreza, która zadebiutowała w sezonie 2019, ma powrócić w bardziej dopracowanej formie. Oby tym razem organizatorzy potraktowali naszą dyscyplinę nieco poważniej, po tym, jak już się przekonali, że dobrych zawodów nie da się ogarnąć w parę dni…
  • Dwa tygodnie po Żarze widzimy się… nie wiadomo gdzie, ale wiadomo, że w tym przypadku na pewno organizacja będzie na poziomie, bo to druga edycja Enduro MTB Series.
  • Z kolei trzecia impreza tego organizatora prawdopodobnie zamknie sezon ścigania w pierwszy weekend września
  • …choć może się to zmienić, bo powyższy kalendarz nie jest ostateczny – chodzą plotki o co najmniej jednej dodatkowej imprezie innego organizatora.

Dodano 09.03.2020

Zgodnie z ostatnim punktem, kalendarz wzbogacił się o dwie całkiem nowe imprezy:

  • w pierwszy weekend wakacji będziemy mogli zewrzeć poślady w kultowych Myślenicach podczas Festiwalu Sportów Extremalnych Extreme Jam. Enduro powróci na Górę Chełm po kilkuletniej przerwie i mam nadzieję, że nie będzie tylko doklejonym na siłę dodatkiem do festiwalu, w założeniach przypominającym Heat Games na Górze Żar. Póki co, organizator nie udostępnił żadnych informacji na temat planowanej formuły zawodów.
  • Dukielska Wyrypa MTB Trophy zakończy sezon 19 września w Beskidzie Niskim, czyli w okolicach, które możesz kojarzyć z filmu Enduro Me, ale na pewno nie kojarzysz z zawodów enduro – zapowiada się ciekawie! Zwłaszcza, że odkrywaniu nowej miejscówki sprzyjać będzie formuła, łącząca ściganie na odcinkach specjalnych z jazdą jak na Pucharze/Kotle Bimbru (poza dwoma OS-ami trzeba będzie „odbić się” na pięciu punktach kontrolnych).

Do zobaczenia na starcie! :)


Kalendarz zawodów enduro 2020


Zobacz też:

 

Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Borys Witkiewicz
Borys Witkiewicz
11 miesięcy temu

Oby na Żarze dali im więcej taśmy…

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Majówka, Bielsko-Biała, będzie tłoczno :)

Guncar
Guncar
11 miesięcy temu

Jakby się wszyscy organizatorzy dogadali między sobą mogłaby powstać bardzo konkretna liga do ścigania się. Coś na miarę tego co mają Czesi (jeśli chodzi o ilość zawodów). Słyszałem, że jedna albo nawet i dwie z niewiadomych to te same co były w tym roku ;)

Wojciech
Wojciech
11 miesięcy temu

Tragiczny termin kocioła bimbru

Adam
Adam
11 miesięcy temu
Reply to  Wojciech

Też tak uważam. Widocznie uznali, że skoro EWS jest w połowie czerwca to muszą wybrać inny termin. Wakacje strach, że wszyscy na urlopach, więc padło na majówkę…

Quilong
Quilong
11 miesięcy temu
Reply to  Michał Lalik

Organizujesz bimber (chodzi mi o zawody)?

RiderOnTheStorm
RiderOnTheStorm
11 miesięcy temu
Reply to  Wojciech

Zgadzam się, termin fatalny. W majówkę w Bielsku z reguły leje i jest zimno.

Wojciech
Wojciech
11 miesięcy temu

I jeszcze wciul ludzi.
Lepsiejszy byłby inny weekend.

Michał Borkowski
Michał Borkowski
11 miesięcy temu
Reply to  Wojciech

Faktycznie termin średni ale kwaterka już zarezerwowana!

Skalniak
Skalniak
11 miesięcy temu

Czy zupełny noob na hardtailu z nizin może się zapisać i nie będzie cierpiał na zawodach? Jak sobie oglądam relacje z różnych miejscówek, np z UK to tam zuoełnie na luzie sobie jeżdżą na czym chcą. Mam tylko doświadczenie z zawodów szosowych gdzie jest straszna spina o wygranie gumy w gaciach.

Quilong
Quilong
11 miesięcy temu
Reply to  Michał Lalik

Co do nizin…wielokrotnie ludzie z nich mnie zaskakiwali, tym jak szybko jezdza w gorach. Tak jakby nie wiedzieli, ze tak szybko sie nie jezdzi po kamienaich ;)

wujekeman
wujekeman
11 miesięcy temu
Reply to  Quilong

HA :) No popatrz, mnie natomiast jako rajdera z toruńskich nizin zdziwił fakt, że w Bielsku tylu rajderów odpoczywa po drodze na traskach :) My jak wpadliśmy tam z chłopakami to cały czas pełen ogień :) a jak mnie pewnego dnia naszło na tyranie ciegiem kilka razy Rock N Rolli i Twistera w ciągu na pełnym ogniu to większość użytkowników patrzyła na mnie jak na debila :)
A w temacie terminów, to czy oznacza to, że część tras w Bielsku będzie zamknięta dla ” nie zawodników” w maju ?

wujekeman
wujekeman
11 miesięcy temu
Reply to  Michał Lalik

Tu nie chodzi o ego, my tak jeździmy u siebie, przerwy tylko na piwo :) Ten rok był chujowy dla mnie i byłem tylko raz w górach , w Bielsku pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni…. :)

Guncar
Guncar
11 miesięcy temu
Reply to  wujekeman

Trasy nie będą zamykane bo Bimber nie odbywa się na takich trasach i takich zasadach jak reszta zawodów enduro.

Skalniak
Skalniak
9 miesięcy temu
Reply to  Michał Lalik

To jeszcze nad czym się zastanawiam to jaki jest minimalny zestaw skilli żeby sobie nie zrobić krzywdy. Patrzyłem na materiały z 2Trail (np to na youtubie: watch?v=sXyBGAf68AQ). Ale chyba musze po prostu pojechac, zejsc te trase, potem zjechac a potem zobaczyc jak szybko umiem to zjechac ze szczęką w jednym kawałku :D

Pomysłowy
10 miesięcy temu
Reply to  Skalniak

To ja się podłączę pod pytanie: która z tych imprez będzie najlepsza na pierwsze przetarcie w enduro? (Bimber odpada z uwagi na termin) Czy w ogóle jest sens z rowerem typu Nail Trail 6 (dołożona szersza opona, lepsze heble i dropper). Jazdę jakoś tam ogarniam (jeżdżę w amatorskim xc i na pewno kilka dodatkowych solidnych treningów w Bielsku przed tym bym zaliczył).
Start z założeniem przejechania i dobrej zabawy, bez patrzenia na wynik.

Pomysłowy
10 miesięcy temu
Reply to  Pomysłowy

OK, to jednak było głupie pytanie, po zobaczeniu tego: https://www.youtube.com/watch?v=Qo2QDrDEoVw i tego https://www.youtube.com/watch?v=0_3UDF_zAnU stwierdzam, że nie będę psuł zabawy innym :D

Skalniak
Skalniak
9 miesięcy temu
Reply to  Pomysłowy

Haha, faktycznie, czuje temat. Jest GNARRR. Ale patrzę na to i chociaż wiem ze mój skill naraziłby mnie tu na rozbitą mordę to jednak ciągnie wilka do lasu.

Mono
Mono
6 miesięcy temu

Czy którykolwiek z tych eventów ma jakieś plany dla osób w młodszym wieku, dopiero zaczynających? Jestem bardzo wytrzymały i niezłomny na podjazdach i niezły na zjazdach, a od dawna zastanawiałem się nad ściganiem.

Odwiedź mój profil na
Instagram Top