Menu
Menu Szukaj

Aktualizacja Bosh Purlon - teraz zagrasz w Snake'a! [PRIMA APRILIS ;)]

Wydawało się, że Bosh porzucił już swoją manetkę do elektryków Purlon, ale okazuje się, że osoby, które cierpliwie wożą ten bezsensownie wielki, kwadratowy wyświetlacz na swojej kierownicy, w końcu będą mogły wykorzystać pełnię jego możliwości. Dziś bowiem ukazuje się największa aktualizacja jego oprogramowania od dnia premiery: została dodana gra Snake!


Wpis ten był oczywiście żartem prima aprilisowym ;)


Skąd pomysł na ten kierunek rozwoju?

Na pierwszy rzut oka wydaje się to osobliwym ruchem, ale wiele osób narzeka, że nowoczesne rowery – zwłaszcza elektryki – jeżdżą same. Do tego dochodzą nowinki takie jak tłumik skrętu, ABS, czy automatyczna zmiana biegów.

Dochodzimy więc do momentu, kiedy rider faktycznie nie ma zbyt wiele do roboty, zwłaszcza na podjazdach.

Żeby nie blokować rozwoju kolejnych „ułatwiaczy”, Bosh wpadł na pomysł, jak dostarczyć znudzonemu rowerzyście rozrywki znacznie ciekawszej od oglądania setny raz tej samej panoramy Bielska w drodze na Twistera.


Na szlaku – pierwsze wrażenia

Miałem okazję przetestować ten pomysł przed premierą i muszę powiedzieć, że jestem zachwycony. Dla zmanierowanego blogera, szczególnie znudzonego jazdą na nowoczesnych rowerach, poczciwy Snake był sentymentalną podróżą do czasów, kiedy każda nowinka technologiczna wywoływała wypieki na twarzy. Pozwoliło mi to na nowo odkryć radość z jazdy i myślę, że niejeden rowerzysta wychowany na Nokii 3310 poczuje to samo!

Dodatkowym plusem jest fakt, że skupienie się na grze niezmiernie ułatwia unikanie wkurwionych zazdrosnych spojrzeń rowerzystów na biobike’ach. Prześmiewcze komentarze mijanych turystów również przestały do mnie docierać, tak bardzo pochłonęła mnie rozgrywka.

Wady? Nieco utrudnione jest sterowanie – przyciski „plus” i „minus” służą do skręcania wężem w lewo i w prawo, więc kontrolsy odbiegają nieco od oryginału, ale można się przyzwyczaić.


Co dalej?

Te drobne niedogodności mają zostać rozwiązane w udoskonalonej wersji kontrolera planowanej na trzeci kwartał 2023, której zdjęcia szpiegowskie widzicie poniżej.

Poza układem przycisków lepiej dopasowanym do nowych wyzwań na szlaku oraz kształtem obudowy ciekawie dopasowanym do mocowania na kierownicy, producent planuje rozbudowanie katalogu gier aż do… 199 tytułów! Chęć ogrania ich wszystkich na pewno zachęci niejednego ridera do zaplanowania kilku dłuższych wycieczek.

Aktualizację otrzymają już dziś, 1 kwietnia, wszyscy właściciele Purlona. Kontroler ten nie jest niestety wyposażony w łączność bezprzewodową Bluetooth, dlatego nowy firmware zostanie dostarczony pocztą, na dyskietce 3.5″. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę – warto!

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cris
Cris
8 miesięcy temu

Ej na samym początku artykułu się wkręciłem:)

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu
Reply to  Cris

Ja też, dopiero ostatnie zdjęcia mi przypomniały o corocznej tradycji na blogu ;)

PARAF
PARAF
8 miesięcy temu
Reply to  Cris

amator

Radek
Radek
8 miesięcy temu

He he he… good one :D

Gabriel
Gabriel
8 miesięcy temu

mam pytanie nie do końca na temat, jest sumie jakieś miejsce gdzie można takie pytania zadawać

Gabriel
Gabriel
8 miesięcy temu
Reply to  Gabriel

zadam je tu i tak
pytanie brzmi
kupić BLUEBIRD EVO 29 2022 czy BLUEBIRD PRO 29 2022?

Rurek
Rurek
8 miesięcy temu
Reply to  Gabriel

Zawsze kupuj najlepszy sprzęt na jaki Cię stać. Oszczędny traci dwa razy. Gdybym miał wybierać z tych dwóch wziąłbym PRO

Gabriel
Gabriel
8 miesięcy temu
Reply to  Rurek

dzięki za poradę i chyba też wezmę pro

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu

Gratuluję fantazji Michał. Już jestem ciekawy czym nas zaskoczysz za rok. Pozdrawiam

Michał
Michał
8 miesięcy temu

Niesamowite… A już myślałem, że „Boszowi” odwaliło klapkę :-)

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu

Szkoda, że Dooma nie uruchomili jeszcze na tym

novotarq
novotarq
8 miesięcy temu

Powinien być jeszcze dopisek, że jakiś Chat GPT to wygenerował :)

Luk
Luk
8 miesięcy temu

Chyba Bosch a nie Bosh

Odwiedź mój profil na
Instagram Top